بتن سبک

بتن سبک

یکی از انواع بتن که کاربرد بسیار بالایی در ساخت سازه های مسکونی دارد، بتن سبک است. بتن سبک در واقع خود شامل انواع مختلفی نظیر بتن فوم، بتن سبک اتوکلاو ، بتن سبک هوادار و غیره است. همانطور که گفته شد بتن ترکیبی از مواد اولیه شامل سیمان، آب و سنگدانه ها است. میزان نسبت آب به سیمان و همچنین تفاوت در اندازه های سنگدانه، منجر به ایجاد انواع مختلف بتن می شود. تفاوت بتن سبک با انواع بتن سنگین و بتن معمولی در اندازه سنگدانه های آن است. اندازه سنگدانه در این نوع بتن همانطور که مشخص است، نسبت به سایر انواع بتن کوچکتر و سبک تر است.

سنگدانه های مورد استفاده برای ساخت و تولید انواع بتن سبک از طرق مختلف ایجاد می شوند. ممکن است این سنگدانه ها مانند سنگ های آتشفشانی به صورت طبیعی وجود داشته باشند. همچنین می توان آن ها را به صورتی صنعتی و در کارخانه بتن تولید کرد. ویژگی بتن سبک به نوع سنگدانه های تشکیل دهنده آن بستگی دارد. سنگ دانه های ضعیف، موجب ایجاد بتن با مقاومت پایین می شوند.

بتن سبک

استفاده از این نوع بتن دارای مزایا و فواید زیادی است. گاها می توان از این بتن به عنوان جایگزینی برای بتن معمولی استفاده کرد. برخی از مزایای این بتن عبارتند از مقاومت در برابر آتش سوزی و کاهش هزینه و سهولت حمل و نقل بتن . به علاوه این نوع بتن به موجب وزن کمی که دارد، بار مرده را کاهش می دهد و موجب کاهش زمان ساخت و ساز نیز می شود. بتن ریزی و بارگیری بتن سبک نیز آسان تر و سریع تر از سایر انواع بتن است. امکان انتقال حجم بیشتری از این نوع بتن در یک نوبت بارگیری وجود دارد. این حجم به دلیل وزن کم بتن سبک است. زیرا برخی از مصالح مانند بلوک های سیمانی و آجر به دلیل وزن بالایی که دارند تنها امکان انتقال حجم محدودی از آنها در هر نوبت وجود دارد.

درصورتی که تمایل به خرید بتن و بتن ریزی دارید می توانید انواع مختلف بتن ، شامل بتن سبک ، بتن پیش ساخته، بتن سنگین، بتن آماده، بتن معمولی و غیره را از سایت شرکت بتن تهیه فرمایید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت بتن با کارخانه بتن در تماس باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :