بتن سنگین

بتن سنگین

در دسته بندی بتن بر مبنای وزن سنگدانه ها در کارخانه بتن ، بتن به سه گروه بتن سبک ، بتن سنگین و بتن معمولی تقسیم بندی می شود. بتن سنگین از بزرگترین و سنگین ترین سنگدانه ها تولید می شود. بتن سنگین همنطور که مشخص است دارای وزن بسیار زیادی است و معمولا از این نوع بتن به منظور حفاظت در برابر اشعه های پزشکی و پرتوها استفاده می شود. به عبارت کلی تر استفاده از این بتن بسیار محدود است و تنها برای اهداف خاص از آن استفاده می شود.

بتن سنگین

سنگدانه های به کار رفته در تولید این بتن که موجب افزایش تراکم بتن سنگین شده اند عبارتند از سنگدانه های سنگینی از جنس آهن، سرب، مگنتیت و سولفات باریم. این مواد به صورت طبیعی دارای وزن بسیار بالایی هستند و از این رو استفاده از آنها در ساخت بتن موجب ایجاد نوعی بتن با عنوان بتن سنگین می شود. در تولید بتن سنگین، نسبت آب به سیمان در مخلوط بتن، مشابه نسبت آب به سیمان در سایر انواع بتن است اما میزان سنگ دانه ها به مراتب بسیار بیشتر از سایر انواع بتن است. حمل و نقل و انتقال بتن سنگین دشوارتر از انواع بتن سبک و بتن معمولی است و در هر نوبت بتن ریزی و بارگیری نیاز به زمان بیشتری وجود دارد و این به دلیل وزن بالای این نوع بتن است.

با تمام این تفاسیر، بتن سنگین یکی از انواع مختلف بتن است که استفاده از آن در موارد خاص دارای مزایای بی شماری است. از این رو نمی توان فواید بتن سنگین را نادیده گرفت. در صورت تمایل به خرید بتن از نوع بتن سنگین و اطلاع از قیمت بتن با متخصصان ما در سایت شرکت بتن تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :