بتن معمولی

بتن معمولی

نوع رایج دیگر بتن ، بتن معمولی است که در مواردی دارای کاربرد مشابه بتن سبک است. البته معمولا استفاده از بتن سبک بهتر از بتن معمولی است، اما با این وجود امکان جایگزینی این دو نوع بتن وجود دارد. گاها در تولید بتن از سنگدانه ای با وزن متعادل استفاده می شود که در نهایت منجر به ایجاد نوعی بتن با عنوان بتن معمولی می شود. بتن معمولی در واقع نوعی بتن است که به عنوان حد وسط بتن سبک و بتن سنگین محسوب می شود.

بتن معمولی

زیرا سنگ دانه های به کار رفته در تولید مخلوط این بتن نه به اندازه سنگدانه های بتن سنگین ، بزرگ و دارای وزن است و نا به حد سنگدانه ها در بتن سبک ، کوچک و کم وزن است. از این رو موجب شده تا این بتن دارای ویژگی هایی میان بتن سبک و بتن سنگین داشته باشد. برای مثال بتن ریزی و انتقال بتن معمولی  نیاز به زمانی میانگین دارد.

در صورتی که حساسیت وزنی وجود نداشته باشد، در ساخت بسیاری از سازه ها می توان به جای بتن سبک از بتن معمولی استفاده کرد. زیرا این دو نوع بتن از بسیاری از جهات دارای ویژگی های مشابه و کارایی های یکسان هستند. با تمام این اطلاعات در صورت نیاز به خرید بتن می توانید با شرکت بتن تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان عملیات بتن ریزی را برای شما اجرا نمایند. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت بتن در انواع مختلف بتن آماده ، بتن پیش تنیده ، بتن سبک و غیره با ما در تماس باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :